Po holuboch:

Čistenie po holuboch je veľmi nebezpečná činnosť pretože trus môže byť pôvodcom rôznych závažných respiračných a iných ochorení.

Na tele holubov, v ich hniezdach a truse sa vyskytuje zhruba 100 rôznych pôvodcov chorôb (vírusy, baktérie, plesne, mikroorganizmy podobné baktériám), parazitov (červy) a ploštice holubie. Pred začiatkom likvidácie exkrementov, holubincov, a uhynutých holubov je nutné vykonať ochrannú dezinfekciu proti prítomným choroboplodným zárodkom a dezinsekciu proti možným článkonožcom (ploštica holubia). Po týchto prvotných opatreniach je nutné asanovať exkrementy a uhynutých jedincov. Po vyčistení objektu je nutné vykonať ešte raz dezinfekciu a dezinsekciu. Po všetkých týchto prácach vyhodnotí technik preventívne opatrenia (inštalácia mechanických zábran proti nalietavaniu a zahniezdeniu holubov) a exekuuje ich. Holubí trus likvidujeme v spaľovni. Cenovú kalkuláciu Vám vypracujeme po obhliadke objektu.

Holuby

Holub plúžik –má sivé zafarbenie, koniec chvosta a krídel je tmavší, dorastá do 33 cm. Žije v Európe a v priľahlých častiach západnej Ázie a severozápadnej Afrike. Hniezdi v starých listnatých lesoch. Hniezdo si stavia z tenkých konárikov a stavajú ho obaja partneri.  Samička znáša najčastejšie 2 vajcia na ktorý sedí prevažne ona. Mláďatá sa v hniezde kŕmia asi 4 týždne. Živia sa semenami rastlín.

 

Holub hrivnák – má 40 cm. Je sivej farby s kovovým leskom. Na bokoch hrdla a na spodnej strane chvosta má výraznú bielu škvrnu. Hniezdi podobne ako holub plúžik. Mláďatá sa rodia po 15 – 17 dňoch. Živia sa zrnom a semenami rastlín.